Race Results From Surf And Turf July 29-30 Tavares Florida

 

 

 

 

 

IJSBA has received the following results from Mike Young, the head of Surf and Turf Productions.  They held a two round event at Tavares, Florida, on July 29 and 30.  Below are the results from those two events:

 

SATURDAY, JULY 29, 2017-TAVARES, FL

NOVICE SPORT SPEC

3RD PLACE                   TAYLOR SKELLETT

2ND PLACE                   JESSICA MILONE

1ST PLACE          CHRIS LANDIS

PRO AM SKI GP

3RD                       HADEN SKELLETT

2ND                       BROC HARRIS

1ST                        JOHNNY SMITH

SKI LTD

2ND                      KYLE HAYES

1ST                        WYATT HAYES

NOVICE SKI GP

1ST                        ISAIAH WASHINGTON

PRO AM SPORT GP

3RD                       ROBERT SAYAH

2ND                       GLEN JUNG

1ST                        RICHARD TAYLOR

WOMANS RUNABOUT

1ST                        TASHA SIU

PRO AM RUNABOUT STOCK

4th                        CAMERON FRAME

3RD                       DYLAN OSBORN

2ND                       JIM BENNETT

1ST                        STAN HIGHTOWER

PRO AM RUNABOUT GP

3RD                       CLAUDE CLAYTON

2ND                      TREY FRAME

1ST                        DUSTIN FARTHING

AM SPORT SPEC

3RD                       KYLE HAYES

2ND                       ROBERT SAYAH

1ST                        KEN WADDLE

JUNIOR SKI

1ST                        DEVON FARTHING

FREESTYLE

2ND                       EVAN KREFSKI

1ST                        RYAN DOBERSTEIN

 

SUNDAY, JULY 30TH-TAVARES, FL

 

NOVICE SPORT SPEC

3RD                       TAYLOR SKELLETT

2ND                       JESSICA MILONE

1ST                        CHRIS LANDIS

PRO AM GKI GP

3RD                       HADEN SKELLETT

2ND                       BROC HARRISM

1ST                        JOHNNY SMITH

SKI LTD

2ND                       WYATT HAYES

1ST                        KYLE HAYES

PRO AM SPORT GP

3RD                       CHRISTINE MILONE

2ND                       RICHARD TAYLOR

1ST                        HADEN SKELLETT

WOMANS RUNABOUT

1ST                        TASHA SIU

AM RUNABOUT

1ST                        MARK WILSON

PRO AM RUNABOUT STOCK

4TH                       CAMERON FRAME

3RD                       JIM BENNETT

2ND                       DYLAN OSBORN

1ST                        STAN HIGHTOWER

PRO AM RUNABOUT GP

3RD                       TREY FRAME

2ND                       CLAUDE CLAYTON

1ST                        DUSTIN FARTHING

AM SPORT SPEC

3RD                       MARK LANDIS

2ND                       KYLE HAYES

1ST                        KEN WADDLE

JUNIOR SKI

1ST                        DEVON FARTHING

FREESTYLE

2ND                       EVAN KREFSKI

1ST                        RYAN DOBERSTEIN